Ben Alımı

ben alımı bursa ümit çakır estetik ve güzellik merkezi

Ben Alımı

Ben alımı endişe edilecek bir operasyon değildir. Benler herkeste bulunabilir. Kimileri doğuştandır, kimileriyse daha sonraki zamanlarda ortaya çıkar. Sağlık açısından bir sorun çıkarmadıkları için büyük problem teşkil etmezler. Eğer büyük bir görünümü varsa sadece yüzde bulunduğu zaman sıkıntı verebilirler.

Ben Nedir?

Kişilerin bedenlerinde sebebi tam olarak belli olmadan ortaya çıkan, şekli yassı ya da kabarık biçimde olan yapılar ben olarak adlandırılır. Benler her insanda mevcut olabilir.

Yapılan araştırmalar insanın hayatının ilk yirmi senesinde benlerin ortaya çıktığını gösteriyor. Benlerle karıştırılan doğum lekeleri ya da damar genişlemelerinden dolayı meydana gelen durumlar benlerden ayrı olarak değerlendiriliyor.

Ben Aldırmak Riskli Mi?

İnsanlar ben alımı işleminin kansere sebep olduğu yönünde yanlış bir inanca sahipler. Bir operasyonla alınan her ben kansere sebep olmadığı gibi ve tehlike de arz etmeyebilir. Eğer kişi zaten kanserse ve ben alımı yapıldıktan sonra bu durum tespit edilmişse bunu bene bağlamak yanlış bir algıdır. Zaten yapılan değerlendirmeler sonucu bir benin kansere neden olup olmadığı süreç içerisinde bendeki değişimlerden görülür. Ve müdahale bu yönde yapılır.

Ben Alımı İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Ben aldırma işlemi lokal anestezi aracılığıyla uygulanıyor. Bu şekilde olduğunda da kişi ameliyat esnasında hiçbir şekilde ağrı ya da sızı hissetmiyor. Operasyon sırasında anestezi yapılırken küçük iğneler kullanılarak benin etrafına ve alt bölgesine uygulama yapılır. Yapılan anestezinin etkisi oldukça hızlı bir biçimde kendini gösterir. Uygulanan anestezinin ardından cerrahi müdahale başlar ve hem ben hem de deri altındaki yağ dokusu tamamen çıkarılır.

Tüm bu uygulamalar gerçekleşirken bene ait hiçbir iz bırakılmadan tamamen bedenden atılır. Bu müdahalenin ardından meydana gelen yaraya dikiş atılarak kapatılması sağlanır. Bir sorun çıkmadığı takdirde genel olarak yapılan cerrahi müdahale yarım saat gibi bir sürede bitirilmektedir.

Eğer uygulama titizlikle yapılırsa, bölgede iz ya çok az ya da hiç kalmamaktadır. Eğer sizler de vücudunuzda bulunan bir benden rahatsızlık duyuyorsanız, bu anlamda iyi bir araştırma yaparak doktorunuza aklınıza takılan soruları sorabilir ve bu doğrultuda daha kolay bir karar verebilirsiniz.