Dudak Dolgusu Fiyatları ve Kalitenin Fiyata Etkisi

Dudak Dolgusu Fiyatları ve Kalitenin Fiyata Etkisi

Kalın dudaklar hemen hemen her kadının ilgisini çekmektedir. Çünkü kalın dudaklar kadınları daha çekici göstermektedir. Günümüzde sıklıkla gündeme gelen dudak dolgusu ile kadınlar istedikleri dudak görünümüne sahip olmaktadırlar. Dudak dolgusu yaptırmak isteyen hanımlar öncelikle güvenilir bir klinik ve uzman hekim belirlemelidirler. Dudak dolgusunun fiyatlarını dolguyu yapan uzman belirler. Ancak bunun yanında dudak dolgusunda kullanılan malzemenin kalitesi de dudak dolgusu fiyatları ve işlemi belirlemede etkili olmaktadır.

Dudak Dolgusu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Son yıllarda kadınlar arasında hızla yayılan dudak dolgusu, daha dolgun ve hacimli aynı zamanda şekilli dudaklara sahip olmak için estetik amaçlı yapılan uygulamalardır. Dudak dolgusu ile dudakların iç kısmına ve çevresine hiyalüronik asit enjekte edilmektedir. Dudak dolgusunda kullanılan hiyalüronik asit orta kalınlıkta olmalıdır. Çünkü ince kalınlıktaki dolgular çabuk erirken, kalın dolgular ise dudakta şişlik yapmaktadır. Dudak dolgusu uzman bir hekim tarafından yapıldığı sürece oldukça basit ve hızlı yapılan bir uygulamadır. İşlem yaklaşık on beş dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Dudak dolgusunda dışarıdan bir sentetik madde enjekte edilmektedir. Ancak bunun yanında bazı durumlarda hastanın vücudundan yağ hücreleri alınarak kök hücre uygulaması da yapılmaktadır.

Dudak Dolgusu Yapılmadan Önce Neler Yapılmalıdır?

Dudak dolgusu yaptırmaya karar verdikten sonra öncelikle güvenilir ve kaliteli bir klinik ve hekim belirlemelisiniz. Sigara kullananlar işlem öncesi bir hafta süre ile sigarayı bırakmalıdır. Bunun dışında işlem öncesi kan sulandırıcı ilaçların kullanımı durdurulmalıdır. Uygulama öncesi alt ve üst dudak hacmi iyi belirlenmelidir. Genel olarak ince olan dudaklara dolgu yapmak zor bir işlemdir. Bunun için ince dudaklara dolgu uygulaması aşamalı olarak yapılmalıdır.

Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dudak dolgusu yapıldıktan sonra enjeksiyon yapılan bölgelerde şişlik ve morluklar görülebilir. Bunların önüne geçebilmek için ivedilikle buz kompresyonu yapılmalıdır. Dudaklarda oluşan ödem ve morluklar ortalama bir hafta içerisinde kendiliğinden geçer. Bunun dışında ilk gün dudağa sıcak yiyecek temas etmemeli, kuaföre, saunaya ya da yüzmeye gidilmemelidir. Ayrıca dolgu sonrası bir hafta süresince öpüşmekten kaçınılmalıdır.