somon dna ile gençlik aşısı dr ümit çakır kliniği bursa da

Somon DNA Ne İşe Yarar?

İnsanlar, özellikle de kadınlar yaşlanmamak ya da yaşlı görünmemek için birçok uygulamaya başvururlar. Başvurulan uygulamaların bazıları işe yaramamakla birlikte en çok başvurulan ve sonuç alınan uygulamaların başında Somon DNA geliyor. Bir aşı yardımı ile yapılan bu uygulamada enjekte edilen madde somonlardan elde edilen süttür. Bu sütün tercih edilme sebebi ise somonların DNA sarmalı ile insanlarınkinin yapısının aynı olmasıdır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte insanların görünümünde de değişiklik meydana gelmeye başlar. Çünkü yaş ilerledikçe kan dolaşımı yavaşlar, hücrelerin yenilenmesi azalır. Bu tedavinin amacı vücuttaki yenilenmeleri yeniden hızlandırmaktır.

Etkisi Ne Kadar Sürer?

Somon DNA’yı kadınların dışında erkekler de yaptırabilir. DNA vücuda sadece şırınga ile enjekte edilmekte, ekstradan bir ameliyata ihtiyaç duyulmamaktadır. DNA vücuda verildiği anda yüz bölgenizdeki canlılığın ve parlaklığın arttığını görebilirsiniz. Sadece tek seans uygulama ile iki yıl etkisini sürdüren bu tedaviyi iki yılın ardından tekrar yaptırabilirsiniz. Doğal bir tedavi yöntemi olduğu için vücuda hiçbir zararlı etkisi bulunmamaktadır.

Neden Somon DNA Yaptırılmalıdır?

Yaş ilerledikçe vücudun salgıladığı kollajenler ile elastin miktarı azalma gösterir. Bu da hyalüroniğin yani asidin azalmasına neden olur. Tüm bu azalmalar yaşanmaya başlandığında yüzünüz artık daha sağlıksız görünmeye başlar. Somonun DNA’sı işte bu noktada devreye girer ve derinizde eksilmeye başlayan proteinlerin yeniden yerine gelmesini sağlar. Şimdiye dek yapılan araştırmalarda bu DNA’nın eksilen proteinlerin tekrar yerine gelmesinde en etkili kaynak olduğu görülmüştür. Doğal olduğu için de cildinize zarar vermemektedir. DNA cildinize uygulandığında artık yüzünüz suyu on bin kata kadar daha fazla tutmaya başlar. Böylece yüzünüzde meydana gelen kırışıklıklar anında yok olmaya başlar. Yaşlanma ile savaşmak için en etkili yöntemdir.

Uygulama Süreci

İlacın uygulanması 15 dakika ile yarım saat arasındadır. Uygulamanın ardından günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulamanın uygulanmasında ise uygulanan ilaç markasının kaliteli olmasına önem göstermelisiniz. Uygulamayla göz altında oluşan torbalardan, güneş lekelerinden ve kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu tedavi yöntemi iyileştirme ve eksiklikleri gidermenin yanında sizi güneşin zararlı etkilerinden de korumaktadır.