Somon DNA

somon dna ile yaşlılığı engelleyin

Somon DNA

Somon DNA yaşlılığı geciktirmek ve genç görünmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. İnsanlar yaş aldıkça görüntülerinden rahatsız olmaya başlayabilirler. Bu rahatsızlık onları farklı tedavilere daha doğrusu değişimleri yapmaya zorlayabilir. Çoğu hastanelerde eski görüntüsünü kazanmak için çaba harcar ve emek gösterir. Aldıkları başarılı sonuçlar ile psikolojik olarak rahatlar ve kendilerini ruhen daha iyi hissederler. Çünkü aynadaki görüntüleri onları daha genç ve zinde hissettirir. Tüm bunları yapmak için tıp dünyasından faydalanırlar. Gelişmiş teknoloji ile de bu işlemleri kolaylıkla yaparlar. Bu alanda her gün değişen ve gelişen birçok tedavi yöntemi bulunuyor. Bu yöntemlerden biri de somon dna tedavisidir. Peki, bu somon dna tedavisi nedir?

Somon DNA Nedir?

Söz konusu olan tedavi, saf hyaluronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen moleküllerdir. Bu moleküller ile hücre yenilenmesi tedavisinin uygulanması amaçlanır. Etkili ve hızlı bir canlanma, gençleşme örneği gösteren bu tedavi son dönemlerde oldukça popüler olmuştur. Birçok insan bu tedavi için başvurular yapmaktadır. Bu somon dna tedavisi tek başına uygulanabildiği gibi başka tedavi yöntemleri ile kombine şeklinde de uygulanabilir. Bu tedavi ile gözenek, cildin yıpranması ve matlaşması, ince çizgiler için çok etkili ve sağlam bir çözüm seçeneği oluşturuyor. Aşı yöntemi ile ilk etkisi içerdiği asit sayesinde ilerleyen yaştan dolayı kaybolan vücut ve deri nemini tekrar geri kazandırır. Sonrasında somon balıklarının sütlerinden elde edilen serum deri altına verilerek zararlı ışınlardan, alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan oluşan protein eksikliğini gidererek derinin gençleşmesi ve iyileştirilmesi amaçlanır.

Bu Tedavi Kimlere Uygulanmamalıdır?

Bu tedaviyi, diyabet hastalarına, damar tıkanıklığı olan ve felç öyküsü olanlara, kan pıhtılaşma bozukluğu olanlara, kalp hastalarına ve hamilelere tedbir mahiyetinde uygulanmamalıdır.

Nasıl Uygulanır?

Tedaviye başlamadan önce deri temizliği için lokal anestetik etkili bir krem sürülür. Bu krem sürüldükten sonra yaklaşık 10 ila 20 dakika arsı beklenir. Süre geçtikten sonra 1-2 cm ara ile deri altına serumlar enjekte edilir. Hastaların derileri birbirinden farklı olacağından ihtiyaca göre 3-6 seans ile etkili sonuçlar alınabilir. Bu somon dna tedavisi yılda 2 defa uygulanarak kalıcı ve çok etkili sonuçlar alınabilir.