Burun Estetiği / Rinoplasti

bursa burun estetiği

Bursa Burun Estetiği / Rinoplasti

Her insan, özellikle de kadınlar, güzel bir yüze ve görünüşe sahip olmak ister. Kadınlara göre mükemmel bir yüz yapısında burnun, gözlerin ve kulakların birbirleriyle orantılı olması gerekir. Bu nedenlerden dolayı, burun estetiği en çok tercih edilen yüz estetik ameliyatlarından biridir. Burun estetiği konusunda en önemli husus, yüz profilinin doğal görünümünü bozmadan bursa burun estetiği / rinoplasti ameliyatı yaptırmaktır. Tıp dünyasında rinoplasti olarak bilinen burun estetik ameliyatı, burnun yeniden şekillendirilmesidir. Burun estetiği ameliyatlarında genişleme, uç kaldırma ve burun kemiğinin çıkarılması gibi işlemler yapılabilir.

Bursa Burun Estetiği / Rinoplasti Ameliyatlarının Sebepleri

  1. Sağlık Nedenleri: Sağlık nedenine bağlı ameliyatı, genetik / doğum kusurları, çeşitli hastalıklar veya çarpmalar nedeniyle, nefes almakta zorlanma, tıkalı veya kırık bir burma sahip olma, konuşma güçlüğü çekme, yüksek sesle horlama gibi şikayetleri bulunan kişiler için önerilir.
  2. Estetik Nedenler: (rinoplasti), estetik bir bakış açısıyla hoş bir burun oluşturulması için hastanın istediği bölgeleri düzelterek yapılan cerrahi bir girişimdir. Bu ameliyat aynı zamanda nefes alma zorluklarını da ortadan kaldırır. Bu ameliyatlarda uygulanabilecek prosedürler arasında; yüksek burun köprüleri ve burnun uç kısmının kaldırılması, burun kanadının küçültülmesi ve septumdaki eğriliklerin düzeltilmesi işlemleri vardır.

Burun Estetik / Rinoplasti Ameliyatı Yöntemleri

bursa burun estetiği

17 yaşından büyük kadınlar ve 18 yaşından büyük erkekler için gerçekleştirilebilir. Bursa burun estetiği ameliyatı için açık ve kapalı olmak üzere iki tür yöntem uygulanır. Kullanılacak yöntem ameliyattan önce doktorunuz tarafından belirlenir. Bu ameliyatların süresi ortalama 1-3 saat arasında değişir. İşlem tamamlandıktan sonra, buruna silikon bir dolgu ve burun köprüsü üzerine alçı yerleştirilir.

Burun Estetiği / Rinoplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Rinoplasti ameliyatından bir gün sonra hasta taburcu edilir. Silikon dolgu 3-6 gün sonra çıkarılır. Açık rinoplasti prosedürü uygulanan hastaların dikişleri operasyondan 6-7 gün sonra, alçıları ise 7-8 gün sonra çıkarılır. Operasyon sırasındaki kanama veya hastanın cilt tipine bağlı olarak, ameliyattan hemen sonra hastanın gözlerinin çevresinde morarma ve şişme meydana gelebilir. Bu normal bir durumdur. Bu tür morluk ve şişlik yaklaşık 2 hafta içinde kademeli olarak kaybolur. Burnun tamamen iyileşmesi için 6 ay ile 1 yıl kadar bir süre gereklidir.