Yanak Estetiği / Bişektomi

yanak estetiği bişektomi bursa ümit çakır nilüfer fsm

Yanak Estetiği / Bişektomi

Hızla yaygınlaşan güzellik ve estetik trendleri arasında yerini alan yanak estetiği / bişektomi aynı zamanda Hollywood yanağı olarak da bilinir. Bişektomi operasyonu ile yanaklar inceltilerek elmacık kemikleri daha belirgin hale getirilir. Böylece daha çekici yüz hatlarına sahip olmak mümkündür. Bu işlem son derece kolay ve acısız olmakla birlikte son dönemlerde oldukça yaygınlaşmıştır. Elmacık kemiklerine ilgisi olanlar için yanaklardaki yağın alınarak elmacık görünümü verildiği bir operasyondur. Keskin yüz hatları sevenler için doğru bir seçim olacaktır. Özellikle yurt dışında fazlaca popüler olan bu işlem ülkemizde de ilgi görmeye başlamıştır. Hollywood yıldızları tarafından sıkça yaptırıldığından dolayı Hollywood yanağı ismini almıştır. Bu uygulama sayesinde kişi daha genç bir görünüme de sahip olur.

Bişektomi Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Bişektomu uygulaması komplike olmayan ve kısa süreli bir operasyon gerektirir. İsteğe bağlı olarak genel yada lokal anestezi uygulanabilir. Operasyon süresi genellikle 45 dakika ile 1 saat arası sürmektedir. Risksiz ve basit bir ameliyat olduğu söylenebiliir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci de oldukça kısadır.

Yanak Estetiği İyileşme Süreci

Bişektomi uygulaması yanakların iç kısmına atılan minik kesiler ile yanaklardan bir miktar yağ alınarak gerçekleştirilir. Bu minik kesilere ameliyat sonrası dikiş atılır. Bu sebeple ameliyattan sonraki birkaç gün boyunca sıvı tüketilmesi önerilir. Katı gıda tüketmek dikişlere zarar verebilir. Sıvı gıda tüketilen bu süre zarfında da, hijenik bir şekilde iyileşme sürecini hızlandırmak için düzenli olarak ağız gargarası yapılmalıdır. Dişler de fırçalanmalıdır. Böylece enfeksiyondan kaçınabilirsiniz. Yaklaşık 1 hafta içerisinde yanaklardaki tüm dikişler erir. Acı veya hassasiyet hissi sona erer. Tam olarak iyileşme yaklaşık 1 ay sürmektedir.

Bişektomi Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Özellikle yüzü yağlı ve kilolu olan kişiler bişektomi uygulamasını rahatlıkla yaptırabilir. Bunun dışında yüzünde yanaksal bir asimetri olanlar da görüntüyü eşitlemek için bu uygulamadan yararlanabilirler. Yüzü dolgun olanlarda bu uygulama daha iyi bir sonuç verecektir. Fakat kilolu olmayanlarda estetik açıdan bişektomi işlemi yaptırabilirler. Bu uygulamadan yararlanabilmek için 18 yaş ve üstü olmanız gerekir.