Göz Altı Işık Dolgusu

bursa göz altı ışık dolgusu ümit çakır kliniğinde medikal estetik

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu, göz altı morluğu ve çökme probleminde tedavi amaçlı uygulanan etkili bir seçenektir. Göz alt kısmında meydana gelen problemlere yönelik ilgili alana ışık dolgusu gerçekleştirildikten 7 gün sonrasında ilgili alanda aydınlanma ve yorgun görünümde düşüş oluşuyor. En temel avantajı ise doğal olması ve göz altında ödem problemine sebep olmamasıdır. Bir diğer avantajı ise bazı hyaluronik asitli dolgularda meydana gelen mavi renk tonlu ışığın bu dolgu tipinde görülmemesidir. Bu işlem için doğru tercih alanında uzman bir klinik tercih edilmesi olacaktır. Op.Dr. Ümit Çakır kliniği, Bursa’da çene dolgu, dudak dolgu, göz altı ışık dolgu işlemleri gibi dolgu konusunda uzmandır.

Göz Altı Işık Dolgusu İçeriğinde Bulunan Maddeler

Bu dolgu tipi zengin bir içeriğe sahiptir. İçeriğinde hyaluronik asitler haricinde 7 amino asit ve 3 anti-oksidan ve nemlendiriciler bulunur. Amino asitler ciltte bulunan kollajen oranını yükseltmekle birlikte cildin nemlenmesini sağlar. Bu sayede göz altı cildi beslenerek kısa süre içerisinde daha sağlıklı bir görünüme sahip olur. Antioksidanlar ise göz altı cildin korunmasını sağlayarak daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasına destek olur. Bu dolgu genellikle tek bir seans üzerinden gerçekleştirilir, fakat ciddi morarma ve çöküşlerde gerekirse iki veya üzeri seans ile uygulanabilir.

Uygulanabilen Bireyler

Göz altı ışık dolgusu göz çukuru bulunan bireylerde uygulanabilir. Göz altı bölümünde oluşan morlukların azaltılması açısından da bu dolgu uygulanabilir. Etkili içeriği sebebiyle göz altı kırışıkları azalmasında da etkili sonuçlar sunar.

Etki Süreci

6 ila 8 ay aralığında etkisini devam ettirir. Dolaysıyla en fazla 8 aylık zaman dilimi sonunda işlem yeniden uygulanmalıdır. Ayrıca işlem yeniden uygulandığında kalıcılığında da yükselme oluşur.
Yan etkisiz ve son derece güvenilir bir yöntemdir. Bu sebeple her yaştan bireylere güvenle uygulanır.  Alanında uzman tarafından uygulanmalıdır. Bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Türkiye’nin en kaliteli estetik merkezi olarak ek ücretsiz ve uygun fiyat tarifesinden bu işlemi ve hizmeti sunuyoruz. Tüm dolgu tedavileri için web sitemizden online mesaj formu doldurabilirsiniz.