göz altı ışık dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Merhaba! Ben Op. Dr. Ümit Çakır. Bugün, sizi göz altı ışık dolgusuyla tanıştırmak istiyorum. Gözlerin altındaki koyu halkalar ve çukurluklar, genellikle yorgun ve enerjisiz bir görünüme sebep olabilir. İşte tam da bu noktada, göz altı ışık dolgusu devreye giriyor. Bu işlem, size canlı ve dinamik bir görünüm kazandırmak için harika bir seçenek olabilir.

Göz altı ışık dolgusu uygulaması uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Bu sebeple mutlaka alanında uzman doktor tarafından gerçekleştirilmelidir. Aynı, dudak ve yüz dolgusunda olduğu gibi aşırı ince uçlu iğnelerden oluşan enjeksiyonlar üzerinden uygulanır. Tedavi sürecinden önce bireyde göz altı durumu ve ten renk tonu baz alınarak uygun tedavi içeriği düzenlenir. Tedavi öncesi göz etrafına minimum düzeyde lokal anestezi uygulanır.
Lokal anestezi birkaç dakika sonrasında etkisini gösterdiğinde göz etrafı özel bir tonik ile silinir, makyaj ve kirden temizlenir. Bu işlemden hemen sonrasında göz etrafında tüm izlenimler gerçekleştirilerek ilgili doktor tarafından küçük çapta dolgu aşılama işlemi gerçekleştirilir. Öngörülen tüm alanlar aşılandıktan sonra huzur verici özel bir tonik üzerinden göz etrafı temizlenir.
Bu aşamadan sonra olası kızarıklık probleminin engellenmesi açısından etkili kızarıklık önleyici krem uygulanır. Bu işlem sonrası göz etrafına uygulanan pamuk üzerinden soğuk kompress yöntemi gerçekleştirilir. Bu yöntem sayesinde olası kızarıklık durumu en aza indirgenir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu, gözlerin altındaki halkaları ve çukurlukları azaltmak amacıyla özel dolgu maddelerinin kullanıldığı bir işlemdir. Hyaluronik asit gibi doğal ve vücutta bulunan maddeler genellikle tercih edilir. Bu maddeler, cildin altına enjekte edilerek göz altı bölgesindeki derinlikleri doldurur, böylece daha düzgün ve genç bir görünüm elde edilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

İşlem öncesi, alanın temizlendiğinden ve uyuşturulduğundan emin olunur. Ardından, seçilen dolgu maddesi enjekte edilir. Bu süreç genellikle hızlıdır ve minimal rahatsızlık hissi ile gerçekleşir. İşlem sonrasında ise hemen günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz.

Etkisini Göstermesi

Bu işlem uzman doktor tarafından uygulandığı takdirde etkisini kısa sürede gösterir. Redensity adını alan etki merkezi, cildin alt tabakasında yer alan ve cildin doğal maddelerinden biri olan hyaluronik asidin aktif olması, cilt alt tabakasında yer alan kollajen, elastin gerçekleştirilmesinin aktif olması ve cilt tabakasında yer alan pigmentlerine ışıltı etkisi sunar. Daha çok tek bir seans ile gerçekleştirilen göz altı ışık dolgusu bu sebeple etkisini anında gösterir. Bu etkili yöntem sayesinde göz etrafı daha aydınlık ve pürüzsüz bir görünüm elde eder. Bu sayede göz altında oluşan morarma ve çökme gibi problemlerden kolayca kurtulabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Genellikle göz altı bölgesinde halkaları ve çukurlukları olan herkes, göz altı ışık dolgusu işlemini düşünebilir. Ancak, hamileler veya emziren anneler ile belirli cilt hastalıkları olan kişiler için öncelikle bir uzmana danışmak önemlidir. Hamilelik ve çocuk emzirme döneminde yer almayan, gelişim dönemi tamamlanan tüm erkek ve kadınlara uygulanabilir. Seans süreci ise sanılanın aksine uzun değildir. Her iki göz organına da lokal anestezi uygulaması gerçekleştirilip işlem gerçekleştirilmesi en fazla 30 dakikayı bulabiliyor.

Sonuçlar Ne Zaman Görülür ve Ne Kadar Sürer?

Genellikle işlem sonrası hemen sonuçlar görülebilir. Ancak, dolgunun yerleşmesi birkaç gün sürebilir. Sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterse de, genellikle 6 ila 12 ay arasında kalıcılık sağlar. Daha uzun süreli sonuçlar için düzenli kontroller önerilir.

Tedavi Sonrasında Yan Etki Oluşabiliyor Mu?

Tedavi sonrasında göz etrafında hafif düzeyli kızarıklıklar meydana gelebiliyor. Ancak kızarıklıklar genel olarak geçici olması sebebiyle ekstra bir tedavi gerekmiyor. Siz de bu tedaviyi almak istediğinizde web sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu, göz altı bölgesindeki koyu halkaları ve çukurlukları azaltmak için harika bir seçenektir. İşlem hızlı, etkili ve genellikle az rahatsızlık verir. Ancak, herhangi bir kozmetik işlemde olduğu gibi, uzman bir hekimin deneyimi ve alanında uzman olması büyük önem taşır.

Eğer siz de göz altı bölgenizdeki koyu halkalardan veya çukurluklardan şikayetçiyseniz, göz altı ışık dolgusu sizin için harika bir çözüm olabilir.

Sağlıklı günler dilerim,

Op. Dr. Ümit Çakır