göz altı ışık dolgusu bursa da ümit çakır estetik merkezinde fsm de

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu uygulaması uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Bu sebeple mutlaka alanında uzman doktor tarafından gerçekleştirilmelidir. Aynı, dudak ve yüz dolgusunda olduğu gibi aşırı ince uçlu iğnelerden oluşan enjeksiyonlar üzerinden uygulanır. Tedavi sürecinden önce bireyde göz altı durumu ve ten renk tonu baz alınarak uygun tedavi içeriği düzenlenir. Tedavi öncesi göz etrafına minimum düzeyde lokal anestezi uygulanır.
Lokal anestezi birkaç dakika sonrasında etkisini gösterdiğinde göz etrafı özel bir tonik ile silinir, makyaj ve kirden temizlenir. Bu işlemden hemen sonrasında göz etrafında tüm izlenimler gerçekleştirilerek ilgili doktor tarafından küçük çapta dolgu aşılama işlemi gerçekleştirilir. Öngörülen tüm alanlar aşılandıktan sonra huzur verici özel bir tonik üzerinden göz etrafı temizlenir.
Bu aşamadan sonra olası kızarıklık probleminin engellenmesi açısından etkili kızarıklık önleyici krem uygulanır. Bu işlem sonrası göz etrafına uygulanan pamuk üzerinden soğuk kompress yöntemi gerçekleştirilir. Bu yöntem sayesinde olası kızarıklık durumu en aza indirgenir.

Etkisini Göstermesi

Bu işlem uzman doktor tarafından uygulandığı takdirde etkisini kısa sürede gösterir. Redensity adını alan etki merkezi, cildin alt tabakasında yer alan ve cildin doğal maddelerinden biri olan hyaluronik asidin aktif olması, cilt alt tabakasında yer alan kollajen, elastin gerçekleştirilmesinin aktif olması ve cilt tabakasında yer alan pigmentlerine ışıltı etkisi sunar. Daha çok tek bir seans ile gerçekleştirilen göz altı ışık dolgusu bu sebeple etkisini anında gösterir. Bu etkili yöntem sayesinde göz etrafı daha aydınlık ve pürüzsüz bir görünüm elde eder. Bu sayede göz altında oluşan morarma ve çökme gibi problemlerden kolayca kurtulabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Hamilelik ve çocuk emzirme döneminde yer almayan, gelişim dönemi tamamlanan tüm erkek ve kadınlara uygulanabilir. Seans süreci ise sanılanın aksine uzun değildir. Her iki göz organına da lokal anestezi uygulaması gerçekleştirilip işlem gerçekleştirilmesi en fazla 30 dakikayı bulabiliyor.

Tedavi Sonrasında Yan Etki Oluşabiliyor Mu?

Tedavi sonrasında göz etrafında hafif düzeyli kızarıklıklar meydana gelebiliyor. Ancak kızarıklıklar genel olarak geçici olması sebebiyle ekstra bir tedavi gerekmiyor. Siz de bu tedaviyi almak istediğinizde web sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.