Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Bursa Doktor Ümit Çakır

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, vücudumuzda bulunan kıl köklerinin lazer ile ısıtılarak yok edilmesi işlemidir. Bu işlem ter bezlerini hedef almadığı için vücuda zararı yoktur. Sadece kıl köklerine hasar verir. FDA tarafından güvenliği onaylanmıştır. Özellikle bayanlar açısından hayat kurtarıcı bu işlem güvenilir ellerde yapılmazsa sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu nedenle işlem uzman bir doktorun denetiminde yapılmalıdır. Op. Dr. Ümit ÇAKIR bu konuda akla gelen ilk isimlerdendir. Yılların deneyimi ile hastaların evlerine mutlu dönmesini sağlamak prensibimizdir.

Lazer Epilasyon Uygulama Aşamaları

Teknolojinin gelişmesi ile 810 nm dalga boyunda lazerler kullanılmaya başlanmıştır. Bu durum özellikle bayanların tüm vücut uygulamalarında avantaj sağlamaktadır. Lazer epilasyon yaptıracak kişiler belli kurallara dikkat etmelidir. Lazer epilasyondan önce ağda yapılmaz. En az 15 gün öncesine kadar solaryuma gidilmemeli ve bronzlaşmamalıdır. Bıçak veya tüy dökücü krem ile alınarak tüylerin kökleri kalınlaştırılır. Bu işlem lazer aşamasında köklerin bulunmasını kolaylaştırır. Lazer epilasyon sonrası 24 saat cilde sıcak su uygulanmamalıdır. Güneşe çıkılmamalıdır. Bu aşamalara dikkat edildiğinde başarılı bir sonuç alabilirsiniz. Bu aşamalar hakkında doktorumuz işlem öncesinde hastalara geniş bir bilgilendirme yapıyor. Sürecin sağlıklı geçmesi adına bu bilgiler oldukça önemlidir.

Lazer Operasyon Kalıcı mı?

Lazer epilasyon tamamen bitirildiğinde tüyler tekrar çıkmamaktadır. Fakat hamilelik gibi hormonal değişim sağlayacak olaylar, tekrar tüy oluşumuna neden olabilir.

Lazer Epilasyonun Kıl Kökü Üzerine Etkisi

Lazer epilasyon yapılırken kıl kökleri belirlenir ve hedefe yönelik lazer ile atış yapılarak kıl kökleri hasara uğratılır. Lazer kıl köklerini harap ederek tekrar büyümesini engeller. Uygulanan lazer ışınları cilde zarar vermeden kıl kökleri tarafından emilir. Yapılan işlemin kalıcı olması adına kıl kökündeki papilla denilen bölgenin yok edilmesi gerekir. Çünkü bu bölge kıl üreten bölgedir. Lazer operasyonda kılların büyüme evreleri olan anajen, katojen ve telojen evreleri oldukça önemlidir. Bu evreler sebebiyle kalıcı çözüme 5-12 seans arası ulaşılmaktadır. Deriye uygulanan lazer miktarı ve süresi, cildin özelliklerine göre değişir.

Dikkat edilmezse ciltte yanıklar oluşabilir. Bu nedenle bu işlem güvenilir ellerde yaptırılmalıdır. Merkezimiz estetik işlemler konusunda oldukça başarılı bir mekan olmasının yanı sıra uygun fiyat politikaları ile her kesimden insanın tercih ettiği bir kurumdur. Op. Dr. Ümit ÇAKIR hastalarına güvenilir ve kaliteli bir hizmet sunmaya devam ediyor. Daha detaylı bilgi için merkezimize ulaşabilirsiniz.