Yüz Estetiği – Hi-Fu Sistem

yüz estetiği hi-fu bursa ümit çakır

Yüz Estetiği – Hi-Fu Sistem

Yüz Estetiği son zamanlarda oldukça revaçta olan güzellik ve estetik uygulamaları ile artık hemen hemen herkesin yaşamının bir parçası haline gelmiştir. Hi-Fu sistemi de bunlardan bir tanesidir. Aynı zamanda ve fokuslu ultrason olarak da bilinir. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan Hi-Fu uygulaması ile gençleşmek için birçok işlem uygulanabilir ve bunların tümü ameliyatsız olarak gerçekleşir. Bu işlemlere yüz germe, kaş kaldırma, gıdı giderme ve vücut şekillendirme örnek olarak verilebilir. Özellikle yüz estetiğinde ameliyatsız bir şekilde uygulanması ile çığır açan Hi-Fu sistemi, artık birçok kişi tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Yüzü hem sıkılaştırıp hem de gererek daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlardığı için oldukça popülerdir.

Hi-Fu İşlemi Nasıl Yapılır?

Yüz Estetiği – Hi-Fu Sistem uygulaması anestezi veya herhangi bir uyuşturma olmadan acısız ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Öncelikle kişinin cildi temizlenir ve cihazın üzerinde rahat kullanılabilmesi için yüze jel uygulanır. Ardından Hi-Fu cihazının derece ve ayarları yapılarak uygulamaya başlanır. Öncelikle yüze fokus ultrason ile 4.5 MM’lik başlık ile atış yapılır. Daha sonra ise 3 mm ve 1,5 MM’lik başlıklarla daha yüzeysel atışlar yapılır. Bu sayede cildin tüm tabakalarında iyileşme süreci kolaylaştırılır. Cildi uyararak kollagen oluşumunu sağlar. Böylece cilt iyice sıkılaşarak zamanla gençleşir.

Hi-Fu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Yapılan bölgeye göre değişiklik gösteren Hi-Fu işlem süresi yüz bölgesi için genellikle 45 dakika ile 1,5 saat arası sürer. Uygulamanın ardından ise kişi yaşamına doğal bir şekilde devam edebilir. Sonrasında dikkat edilmesi gereken özel bir konu da gerektirmez. Yüz bölgesinde geçici bir kızarıklık oluşabilir. Maksimum 1 veya 2 saat içerisinde geçecektir.

Yüz Estetiği / Hi-Fu Kimlere Uygulanabilir?

  • Hi-Fu uygulaması yapılacak bölgesinde dolgu bulunan kişiler. Dolgunun erimesine sebep olabilir
  • Yüz bölgesinde aktif akne veya cilt enfeksiyonları bulunmayan kişilere
  • Kalp pili, metal stand veya elektronik cihazı olan kişilere
  • Kanın pıhtılaşmasına engel bir hastalığı olan kişilere
  • Otoimmün hastalığı olanlara
  • Hamilelere veya çocuklara
  • Epilepsi hastalarına
  • ​​​​​​​Diyabet hastalarına