Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma operasyonu ümit çakır bursa

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Bu yazımızda sizlere kaş kaldırma ameliyatı ile alakalı bilgi vereceğiz. Kaşların kendi güzelliğinin yanı sıra, gözlerin güzelliğini de ön plana çıkaracak ve onları baskılamayacak şekilde olması da oldukça önemlidir. Kişinin tercih ettiği kaş şekli ve güzelliğinin detaylarına uygun bir biçimde kaş kaldırma ameliyatlarının planlaması çok önemlidir. Kaşın başlangıç noktasını ya da bitiş noktasını olması gerekenden daha az ya da daha fazla kaldırmak, istenmeyen estetik sonuçlara sebep olabilir. Eğer ki kaşların başlangıç noktaları çok kalkık olursa hayret veren, şaşırmış bir ifade yüzde belirir. Kaşların bitiş noktası çok kaldırılırsa, bu defa da kızgın bir ifade yüze yansır. Kaşlarla gözlerin ilişki ve etkileşimi azaltılmış, gözler çok fazla ortaya çıkartılmış olur ve sonuç olarak doğal olmayan bir görünüm ortaya çıkarır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı İçeriği

Kaş kaldırma ameliyatlarında birden çok farklı yöntem uygulanabilir. Fakat günümüzde en sık uygulanmakta olan, en popüler olan yöntem endoskop adı verilen küçük ve ince kameralar yardımı ile alına hiç kesi yapmadan ve iz kalmasını engelleyerek yapılan işlemlerdir. Endoskopik kaş kaldırma operasyonlarında saçlı derinin iç taraflarında birkaç farklı noktadan minik delikler açılır. Hemen hemen hiç kanamaya izin vermeden ve alında iz bırakmadan bu ameliyatı gerçekleştirmek mümkündür. Bu ameliyat yöntemi sayesinde eski yöntemlerde meydana gelen skar (yara izi) oluşumu engellenir ve daha az şişlik oluşması ile iyileşme döneminin çok daha kısa bir sürede atlatılması sağlanır. Bu tekniğin dezavantajı ise saçlı doku içerisinde yapılan kesilerin bir miktar saç kaybına yol açmasıdır. Bu konuda oldukça hassas olan hastaların diğer tekniklere yönelmesi tavsiye edilir.

Bunun haricinde hemen kaşın üstünden ya da, alında yer alan kırışıklıklardan ve saç çizgisinin hemen önünden yapılabilen gizli kesilerle de kaş kaldırma ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Bu işlemler genellikle daha ileri yaşlarda olan ya da genç olduğu halde ciddi kaş sarkması bulunan hastalarda yapılmaktadır. Yapılan kesi yerlerinde ilk başta belli bir süre kızarıklık oluşacaktır. Fakat kısa bir süre sonra bu bölgelerde neredeyse hiç bir iz kalmamaktadır.