Göz Kapağı ve Göz Torbası Estetiği

Göz Kapağı ve Göz Torbası Estetiği

Göz Kapağı ve Göz Torbası Estetiği

Bakışlar, yüzün tüm ifadesini etkileyen ve ruh halini dışarı yansıtan en önemli ögelerden biridir. Genellikle göz kapağı ile ilgili orta ve orta yaş üzerinde problemler yaşanmaktadır. Göz torbası yaşlı, genç her yaştan insan için problem oluşturabilmektedir. Peki, göz kapağı ve göz torbası estetiği nedir? Estetik öncesinde ve sonrasında nelere dikkat edilmelidir? İşte ayrıntılar:

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağında oluşan problemler özellikle yaşın ilerlemesine bağlı olarak artmaktadır. Yaş ilerledikçe göz kapağında sarkma, göz kapağı yanlarında kırışıklık ve yağa bağlı olarak kabarıklıklar görülebilmektedir. Göz kapağında yaşanılan rahatsızlıklar kişileri olduğundan daha yaşlı, yorgun ve uykulu göstermektedir. Bu noktada göz kapağı estetiği, problemlere çözüm üretmektedir. Göz kapağı estetiğini, başka bir sağlık problemi bulunmayan herkes yaptırabilir.

Göz kapağı estetiğinde, göz kapağında bulunan doğal katlanma çizgileri üzerinden kesi açılır ve oluşturulan kesi içerisinden deri fazlalıkları ve yağ tabakaları temizlenir. Bu aşamadan sonra yaşanan problemler ortadan kalkar.

Göz Torbası Nedir? Neden Oluşur?

Göz torbası, alt göz kapağında bulunan ve torba görümünde olan kısımlardır. Bu durumdan şikayetçi olan kişiler göz torbası estetiği sayesinde çoğunlukla olumlar sonuçlar almış ve problemlerinden kurtulmuşlardır. Göz torbası yaşa, genetik faktörlere ve çevresel faktörlere bağlı olarak oluşabilmektedir. Bunların haricinde kişinin aşırı derecede sigara ve alkol tüketmesi, aşırı bilgisayar kullanımı ve uyku düzensizliği de göz torbası oluşumuna neden olabilmektedir.

Göz Torbası Estetiği Nedir?

Göz torbası estetiğinin hangi teknikle yapılacağı uzman doktor tarafından belirlenir. Seçilen teknik, estetik ameliyatın süresini ve aşamalarını da değiştirecektir. Göz torbası estetiğinden önce, hasta detaylı olarak muayene edilir ve detaylı muayenenin ardından göz bölgesinde hangi problemlerin yaşandığı tespit edilir. Göz torbası estetiği yaklaşık olarak 1 saat sürer ve fazla olan deri gözaltından alınarak göz altı gerdirilir. Estetikten sonra göz çevresi yeni halini uzun yıllar koruyabilir. Gerekirse bir ikince ameliyatta yapılabilir. Göz kapağı estetiğinden sonra gözde kuruma, yaşarma ve yanma hisleri oluşabilir. Bu hislerin geçmesi 3-4 haftayı bulabilir.