Çene Dolgusu

çene dolgusu operasyonu için doğru adres Ümit Çakır Bursa

Çene Dolgusu

Yüzümüzün daha orantılı, genç ve güzel görünmesini sağlayan şeylerden birisi de çene hattının belirgin olmasıdır. Kadınlar için oval biçimli bir çene, erkekler içinse geniş bir çene yüzün çok daha güzel ve çekici görünmesini sağlar. Çene ucunun geride olması da istenen bir durum değildir. Çene konusunda istenmeyen bir diğer durum ise kadınların çenesinde bir çukur bulunmasıdır. Bu çukur daha erkeksi bir yüzü anımsattığı için kadınlar için ortadan kaldırılması gereken bir durumdur. Peki, bu sorunların biz çözümü var mıdır, ve çenemizi daha belirgin ve ideal göstermek için neler yapılabilir? İşte çene dolgusu bu soruların yanıtıdır.

Nasıl Yapılır?

Kliniğimiz estetik cerrahi ve dolgu operasyonları konusunda deneyimli ve profesyoneldir. Sağlığınız için büyük bir önem taşıyan bu operasyonlar konusunda risk almamalı ve kesinlikle gerekli sertifikaları almış bir kliniğe başvurmalısınız. Kliniğimiz ve uzman hekimlerimiz çene dolgusu da yapıyor. Oldukça kısa süren ve genel olarak tek bir seansta yapılan bir işlemdir. Çenenize istenen şeklin verilmesi için hyalüronik asit adlı sağlığa zararı olmayan özel bir madde ile dolgu yapılır. Bu işlem sırasında lokal anestezi uygulanır ve çeneye anestezik bir krem sürülür. Kremden sonra ise ucu sivri olmayan iğnelerle dolgu yapılır.

Çene Dolgusu Operasyonları Başarılı Olur mu?

Çene ucunun daha ileriye getirilmesi, çenenin daha oval ya da geniş bir görünüm kazanması gibi çene operasyonları çene dolgusu ile yapılabilir. Operasyondan sonra çoğu hasta memnuniyet belirtmektedir. Ayrıca bu dolgu yaklaşık olarak bir buçuk iki yıl kadar etkilidir. Daha sonra tekrar yapılmasında herhangi bir sorun yaşanmaz.

Herkes Yaptırabilir mi?

Genel olarak bütün cerrahi operasyonların ufak bir işlem de olsa 18 yaşını geçtikten sonra yapılması önerilir. Ancak estetik olarak kendi görünümlerinden rahatsızlık duyan çocuklarda psikolojik sorunlar yaşanması durumunda bu tarih uzmanlar eşliğinde biraz daha öne çıkabilir. Çene dolgusu genel olarak çenesi ile ilgili rahatsızlık duyan ve objektif olarak çenesiyle ilgili sorunu olan herkese yapılabilir. Siz de bu konuda bilgi almak ve ücretsiz muayene olmak için lütfen Bursa FSM’de bulunan kliniğimize gelin, karar vermenizde yardımcı olalım.