Lipoliz

lipoliz bursa güzellik ve estetik merkezi ümit çakır

Lipoliz

Lipoliz yöntemi, özellikle kilo problemi yaşayan kişiler için oldukça iyi bir seçenektir. Bu yöntem çok etkili bir bölgesel zayıflama ya da lokal bir yağ eritme tekniğidir. Uygulama esnasında soyadan yapılan fosfatidilkolin – PPC kullanılır.

Lipoliz Ne İçin Yapılır?

Lipoterapi jinekomasti, yağlanmayla birlikte oluşan bazı biçim bozuklukları, selülit için uygulanan tedavi, lipom ve göz çevresindeki yağların ortadan kaldırılması ve gözaltı torbaları için tercih ediliyor. Özellikle de son zamanlarda kolesterol birikintisi olarak isimlendirilen gözaltında bulunan yağların tedavisinde oldukça etkili olmuştur.

Ayrıca lipoliz cerrahi müdahale ile yağların alınmasından sonra oluşabilecek biçim bozukluğu tedavisi için de yapılabilir. Özellikle kadınlar vücudunun bazı bölgelerinde meydana gelen sellülitin oluşturduğu portakal kabuğu görüntüsünün yok edilmesinde lipoliz yöntemini çok tercih ediyor. Erkekler de ise daha çok sırt ya da yanlarda bulunan yağ birikintilerinin tedavisinde kullanılıyor. Lipolizin yapıldığı bölgede hafif bir morarma ya da kaşınma görülebilir. Ancak bu durum çok kısa bir süre sonra geçecektir.

Kaç Seans Yapılmalı?

Bu yöntemin kaç seansta etkili olacağı bireylerin sağlığına, kilosuna, yaşına ve bedenindeki yağ birikimine göre farklılık gösterir. Genel olarak sorunlu olan bölgelere en az iki ile dört seans uygulanması gerekli görülüyor. Kişilerin yüzde 80’i ikinci seansın ardından bedenlerindeki olumlu değişikliği hemen fark ederler. Yapılan her seansın ardından beden doğal tekniklerle çözülen yağ birikimlerini kendi kendine sıfıra düşürür. Etkinin daha çok üçüncü haftadan sonra fark edilmeye başlandığını ve 6 haftadan sonrada sürekli devam ettiği biliniyor.

Hangi Bölgelerde Etkili?

Lipoliz beden üzerindeki yağlar haricinde boyun ile çene arasında meydana gelen gıdıyı, çene altında oluşan yağları ya da gözaltındaki büyük torbaları da en az seviyeye indirebilir. Aynı zamanda liposuction uygulamasının yapılması güç olan koltuk altı gibi yerlerde de son derece etkili olduğu görülüyor. Yine bel, yanlar, bacaklar, kollar, karın, kalça ve basen gibi bölgelerde de çok kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Uygulamanın ardından dengeli beslenme şekli ve egzersiz benimsendiği takdirde elde edilen sonuçlar çok daha uzun vadeli olacaktır.