Dudak Dolgusu Doğal mı Olmalı Belirgin Mi Olmalı?

Dudak Dolgusu Doğal mı Olmalı Belirgin Mi Olmalı?

Kadınların en fazla önem verdiği güzellik ayrıntıları arasında dudaklarının belirgin ve dolgun şekilde olması gelmektedir. Fakat yaşa ve genetik özelliklere bağlı olarak bazı dudaklar farklı asimetrik ölçülerde ve kırışıklık düzeyinde olabilmektedir. Bu durum kadınların güzelleşme çabalarında sıkıntı yaratmaktadır. Dudakta yaşanan istenmeyen özelliklerin yapılandırılması için devreye estetik müdahaleler girmektedir ve dudak dolgusu bunlardan biridir.

Dudak Dolgusu

Dudağındaki kıvrımları belirgin olmayan ve yeterince dolgunluk bulunmayan kişilere dışarıdan belirli maddeler enjekte edilerek dudağının daha güzel görünmesi sağlanmaktadır. Yani sahip olunan dudak bölümü gerçekleştirilen enjeksiyon işlemi sayesinde olması gereken hale getirilmektedir. Dudak dolgusu yapılırken en fazla kullanılan malzemede hyaluronik asittir. Dolgu işlemi gerçekleştirilirken kişilerin dudaklarında hangi bölgeye dolgu yapılması gerekiyorsa o bölge üzerine enjeksiyon uygulanmaktadır. Bazılarında dolgu işlemi üst dudak kıvrımına yapılırken bazılarında ise alt dudak kenarlarına işlem uygulanması gerekebilmektedir. Ayrıca dolgu işlemi yaşa bağlı olarak da farklı bölgelere uygulama yapılarak gerçekleştirilmektedir.

Dolgu Kaliteli Malzeme İle Yapılmalı

Dudak dolgusu uygulaması yapılırken kullanılacak olan enjeksiyon malzemelerinin içeriğinin kaliteli olması ortaya çıkacak sonucu doğrudan etkilemektedir. Kalitesiz malzemeler ile yapılan enjeksiyonlar sonrasında dudakların görünümünde sert kıvrımlar ve abartılı şişlikler görülebilmektedir. İçeriği düzgün malzemeler ile yapılan dolgu işleminde ise şişlik, ödem ve görünümde bozukluklar meydana gelmemektedir. Ayrıca işlem sonrasında dudak bölgesinde morlukta oluşmamaktadır. Dolgu malzemelerin içerisinde hyaluronik asit olanların tercih edilmesi yanında üreten firmanın da kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Dudaklarında kendilerine uygun hat ve görünüme sahip olmak isteyenlerin dolgu işlemini bu kurallara uyarak yaptırması daha yararlı olmaktadır. Aksi halde dudaklar doğallıktan çok uzak abartılı şekilde görünmektedir.

Dudakla Uyumlu Görünüm Sağlanmalı

Dudak dolgusunu gerçekleştirirken en önemli kriter kişilerin yüz hatları ile uyumlu abartısız sonuçların ortaya çıkmasıdır. Uygulama sonrasında ortaya çıkan sonuç doğal değil abartılı ve rahatsız edecek şekilde görünüyorsa yapılan dolgu işleminde yanlışlık var demektir. Çünkü uygulanan dudak dolgusu sayesinde kişilerin daha önceden sahip oldukları dudak yapısının daha kıvrımlı ve dolgun hale getirilmesi sağlanmaya çalışılmaktadır.