lipoliz ile göbek yağı eritme dr ümit çakır bursa estetik

Lipoliz ve Göbek Yağları

Kadınlar kadar erkekler de görünüşlerine önem veriyorlar. Erkeklerin fazla kiloları ise genelde göbek bölümünde toplanıyor. Bu kilolar ilerleyen zamanlarda nefes darlığı ve yorgunluk gibi birçok soruna yol açıyor olsa da kilo vermeye başlamadaki en önemli etken genelde görünüm oluyor. Diyet yapmak ve spora başlamak da bazen göbek yağlarının erimesine yeterli olmuyor. Erkekler böyle durumlarda birçok yan uygulamaya başvurularak göbekten kurtulmaya çalışıyorlar. Son yıllarda ise göbek yağlarından kurtulmak için başvurulan yöntemlerin başında Lipoliz geliyor.

Yöntemin Sağladığı Avantajlar

Bu yöntemin en iyi yönü uygulanmasının hemen ardından gündelik yaşantıya geri dönülebilmesidir. Sadece bir seansta oldukça iyi sonuçlar veren bu yöntemin etkisi ise uzun seneler boyunca devam ediyor. Ancak her uygulamada olduğu gibi bu tedavi yönteminde de uygulamanın ardından spor bırakılmamalı ve yediklerinize dikkat etmelisiniz. Dengeli bir yaşantıya devam ettiğinizde Lipolizin etkileri uzun seneler boyunca görülecektir. Uygulama hakkında bilinmesi gerek şeyse uygulamanın yağları vücuttan uzaklaştırmıyor olmasıdır. Yani Lipoliz sizin göbek yağlarınızı vücudunuzdan atmayacaktır. Bunun yerine yağları vücudun hızlıca emmesi sağlanır. Bu yağ emme olayı göbeğinizi sıklıaştıracak ve göbek bölgenizdeki sarkmaları tamamen geçirecektir.

Lipoliz, Bir Ameliyat Mıdır?

Lipoliz uygulaması lazer yardımı ile yapılır. Bu nedenle vücudunuzda hiçbir kesik bulunmaz. Yani cerrahi bir müdahale değildir. Uygulamanın yapılmasında amaç göbek bölgesindeki yağların tamamen parçalanmasını sağlamaktır. Bundan sonrasını ise vücudunuz kendisi halledecektir. Parçalanan yağlar vücuda emilmeye başlar ve göbeğiniz inerek güzel bir görünüme ulaşmanız sağlanır.

Yağlar Ne Kadar Zamanda Yok Olur?

Diyet programları ya da spor yardımı ile göbek yağlarından kurtulmanız aylarınızı alabilir. Üstelik birkaç günlük yemek kaçamağı bile eski kilonuza geri dönmenize sebep olur. Bu lazer yönteminde ise 15 dakikayla bir saat arası bir tedavi ile yağlarınız yok olmaya başlar. Uygulama sırasında hiçbir şekilde narkoz uygulanmaz ve tüm işlem tek bir seansta tamamlanır. Morarma ya da şişlik meydana geliyor olsa da hiçbir ağrı meydana gelmiyor. Ayrıca kesi açılmadığı için de yaşamınıza kaldığı yerden devam edebiliyorsunuz.