medikal cilt bakım sıklığı dr ümit çakır

Medikal Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Cilt bakım uygulamaları kişilerin cilt kalitesini arttırır ve dış etkenlerden korunmasına yardımcı olur. Cilt problemlerini düzenlemek, cildi dış etkenlerden korunmak ve cilt kusurlarına karşı yapılan uygulamalardır. Medikal cilt bakımı, uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir ve hastaya özel cilt bakım seansları gerçekleştirilir. Bu uygulamalar genellikle hastanın cilt yapısına göre süre belirlenir. Ancak sık sık cilt bakımı yaptırmak cildin kalitesini bozabilir ve kurumasına neden olabilir. O yüzden profesyonel cilt bakım uygulamalarını ayda bir kez yaptırmak idealdir.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılıyor?

Medikal cilt bakım aşamasında cilt uzmanları tarafından cildiniz analiz edilir. Cildin ihtiyacı olan peeling, temizleme, buhar, tonik ile arındırma, radyofrekans, maske ve son olarakta nemlendirici ürünler kullanılır. Cilt yoğun olarak 1 saat kadar temizlenir. Siyah noktalar, yağ bezeleri ve beyaz komedon gibi ciltte oluşan yağlar çıkartılır. Böylelikle cildin gözenekleri tamamen temizlenir ve ölü deriler ciltten uzaklaştırılır. Dr. Ümit Çakır kliniği Bursa’da uzman kadrosu ile sizlere profesyonel ve hijyenik ortamda cilt bakımı hizmeti sunuyor.

Faydaları Nelerdir?

Yoğun bir işlem olmasından dolayı 1 ya da 1,5 saat kadar uygulamalar yapılır. Aynı zamanda minimum ayda bir kez öneriliyor. Medikal cilt bakımı ciltte oluşan bakteriler, mikroplar ve ölü hücrelerin atılmasına yardımı olur. Aynı zamanda gözeneklerin nefes almasını sağlar, nemlendirir ve cildin parlamasını sağlar. Özellikle de stres, çevresel faktörler ve zorlu hayat şartları nedeniyle oluşan cilt kusurları, profesyonel cilt bakımı ile temizlenir. Akne, sivilce ve siyah nokta gibi sorunlarla mücadele eder.

Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bakım uygulamalarının ardından mutlaka güneş koruyucu kullanmalı ve yaptırdığınız gün yüzünüzü yıkamamalısınız. Ayrıca yoğun cilt temizleyicilerden bir süre uzak kalmalısınız. Aksi taktirde deri inceldiği için tahriş söz konusu olabilir. Cilt uzmanları bakımının ardından yapmanız gerekenleri söyleyecektir. Ancak yoğun cilt bakım işlemlerini sık sık yaptırmamalı. Bu durum cildinizin aşırı kurumasına neden olacaktır. Bunun yanı sıra medikal cilt bakımı genellikle seanslar belirlenerek yapılıyor. Profesyonel kişiler tarafından cildiniz analiz edilerek sizlere uygun seanslar belirlenecektir.