ozon terapi ile gençleşme dr ümit çakır bursa kliniği

Ozon Terapi İle Gençleşmek Mümkün Mü?

Bilimsel olarak yapılan gözlemler sonucunda ozon terapi ile gençleşmenin mümkün olduğu ispatlanmıştır. Başta Avrupa ülkelerinde olmak üzere pek çok ülkede uygulanan ozon terapisi sayesinde cilt kırışıklıkları, egzama, dermatit türü cilt hastalıkları, alopesi rahatsızlıkları gibi birçok cilt rahatsızlıklarını tedavi edilebiliyor. Ayrıca diyabet, tiroit ve romatolojik etkenler ve buna bağlı oluşan sağlık sorunları tedavisinde de ozon terapisi oldukça fayda sağlıyor.

Ozon Terapisi Sağladığı Faydalar

Ozon terapisi doğru bir biçimde uygulandığı takdirde birçok faydalar sunuyor. Cildin daha genç ve pürüzsüz bir görünüme kavuşması, bağışıklık sistemi güçlenmesi, enfeksiyon rahatsızlıklarına karşı dirençli olunmasına yardımcı olur, selülitlerin azalmasına yardımcı oluyor, damar sağlığı korunmasına yardımcı oluyor, kronik yorgunluk, baş ağrıları ve migren, tekrar eden vajinal mantar, kanserde destek tedavi, uçuk tedavisi, deride yaşlanma gecikmesi gibi birçok faydalar sunuyor.

Ozon Terapisi Uygulanma Yöntemleri

Ozon terapisi ayrıca kendi içeriğinde de 5 farklı uygulanma tarzına sahiptir. Bunlardan biri, damardan alınan kanın ozonlanması ve hastaya aktarılması: hastadan elde edilen kanın kapalı devre bir işlev dahilinde ozon gazı ile karıştırıldıktan sonra yeniden hastaya aktarılması ozon terapisinde Majör ozon terapi adını alıyor. Bu ozon terapi yönteminde 50-200 ML oranında kan transfer işlemi gerçekleştirilerek daha önceden doz oranı belirlenmiş ozon ile karıştırıldıktan hemen sonrasında yeniden hastaya transfer edilir. Genel olarak 1 haftalık zaman dilimi boyunca hasta durumuna göre 2 ya da 3 defa ve 10 seans üzerinden gerçekleştirilir.

Uygulanan Diğer Ozon Terapi Yöntemleri

Ana tedavi yöntemi olan Majör ozon tedavisine destekleyici tedavi uygulamaları olarak da adeleden ozonlanmış Kanın Aktarılması, Torbalama, Vücut Boşluklarına Ozon Gazı Aktarılması ve Eklem İçerisine Ozon Gazı Aktarılması gibi 4 farklı yardımcı ozon terapileri uygulanabiliyor. Ozon terapisinin yan etkileri ise neredeyse yok denilebilecek düzeydedir. Fakat buna rağmen hamilelik döneminde bulunan anne adayına ve hipertiriodi hastalarına ozon terapisi tavsiye edilmez. Daha genç bir görünüme sahip olmak ve sağlıklı kalmak için ozon terapisi tedavisi için ilgili doktorunuza başvurabilirsiniz.