burun estetiği rinoplasti fiyatları

Burun Estetiğinde Fiyatlar ve Fiyatları Etkileyen Faktörler

Burun estetiği kimi zaman zorunluluktan kimi zaman daha şık görünebilmek için kişisel istek üzerine yapılmaktadır. Her iki durumda da burun yapısındaki bozukluğun giderilmesi için yapılacak olan işlemler farklıdır. Burun yapısına göre düşük olan burun ucu kaldırılmakta, kemerli burun yapıları daraltılmakta, eğrilikler düzeltilmekte ya da nefes almayı zorlaştıran dar kanallar açılmaktadır. Tüm işlemler için farklı uygulamalar yapılmakta ve her uygulama için belirlenen fiyatlar farklı olmaktadır.

Fiyatları Belirleyen Faktörler

Burun estetik işlemleri, plastik cerrahın yeteneğine bağlı olarak istenilen seviyede yapılabilmektedir. Kendisini yetenekli gören ve müşteri potansiyeli yüksek olan uzmanlar burun estetiği için yüksek fiyatlar isteyecektir. Ancak yapılacak olan işlemlere göre fiyat belirlenmektedir. Eğri bir burnu düzeltme işlemi ile kemerli bir buruna yapılacak işlemler için aynı ücretler istenmeyecektir. Ameliyat işlemlerinin süresi, kullanılan malzemeler, yapılacak olan düzeltme işlemleri fiyatları etkileyen faktörlerdir.

Ameliyat Malzemeleri

Burun estetiği ameliyatı sonrasında istediğiniz görüntüyü yakalayamamışsanız, aynı doktora tekrar ameliyat olduğunuzda sizden sadece hastane masraflarını talep edecektir. Farklı bir doktora burun estetiği olmak istediğinizde sizden tüm malzeme ve işlem ücretini talep edecektir. Ameliyat ortamı, hastane yapısı ve kullanılan malzemeler fiyatın belirlenmesinde en büyük faktördür. Burun estetiği operasyonu yaptırmaya karar verdiğinizde öncelikle, operasyon fiyatlarını ve operasyonu yapacak olan doktorun başarılarını araştırmalısınız. Özel işlem olarak görülün burun estetikleri için genellikle yüksek ücretler istenmektedir.

Burun Estetik Fiyatlandırmasına Neler Etki Eder?

Estetik ameliyatı öncesinde burun yapınız incelenir, mevcut sorunlar tespit edilir ve sizden isteğiniz sorulur. Sizin isteklerinize göre yapılacak olan işlem durumlarına göre farklı fiyat seçenekleri sizlere sunulacaktır. Yapılacak olan işlemlere göre ameliyat süresi belirlenecek ve bu süre fiyatların belirlenmesinde etkili olacaktır. Daha rahat nefes alabilmek için yaptıracağınız operasyon ile burun ucu kaldırma operasyonu için verilen fiyatlar aynı olmayacaktır. Bazı durumlarda hastanın vücudunun farklı noktasından kemik parçası alınarak yeni burun yapılması yapılacak olan burun estetik ameliyatı fiyatlandırmasında etkili olacaktır. Yapılacak olan her işlem türüne göre farklı fiyatlandırma yapılmaktadır.