çene dolgusu nasıl yapılır, Bursa'da Ümit Çakır kliniğinde yapılır

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle belirtilmesi gerekir ki her cerrahi ve dolgu operasyonu yetkili bir klinikte yapılmalıdır. Bu klinikte konunun uzmanı olan doktorların yer aldığından ve operasyonun onlar tarafından yapıldığından da emin olmalısınız.Çene dolgusu oldukça kısa süren bir operasyondur. Bu işlem hastalar için çok zorlayıcı değildir. Çenesinin görünümünden memnun olmayan herkes çene dolgusu yaptırabilir.

Nasıl Yapılır?

Çenesinin ucu biraz geride olan ve çene hattı belirsiz olanlar bu görünümden pek hoşlanmaz. Ayrıca kadınlar geniş çeneden ve çenede bir çukur bulunmasından, erkekler ise oval ve küçük bir çeneden hoşlanmaz. Yüzünün görünümünü daha erkeksi ya da daha kadınsı bir hale getirmek isteyen herkes çene dolgusundan faydalanabilir. Bu işlem sırasında öncelikle anestezik bir kremle çene bölgesi uyuşturulur. Daha sonra ise ucu çok da sivri olmayan iğnelerle çenenize bir dolgu maddesi enjekte edilir.

Çene Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Çene dolgusu on beş dakika gibi çok kısa süren bir işlemdir. Dolgu maddesinin çenenize enjekte olması için bu kısa süre yeterlidir, ama operasyon öncesi yeterli uyuşma sağlanması için de beklenir. Bu bekleme süresi de yarım saati geçmez. Eğer ucu sivri olmayan kanül adlı aletlerle dolgu işlemi yapılırsa ve uzman bir klinikte bu işlemi yaptırırsanız herhangi bir morluk ya da ağrıyla da karşılaşmazsınız. İşlem yapıldıktan sonra hemen iş yaşantınıza ve günlük rutininize dönmeniz mümkündür.

Çenenize Hangi Madde Enjekte Edilir?

Çenenize enjekte edilecek olan madde büyük bir önem taşır. Bu maddenin vücuda bir zarar vermemesi gereklidir. Genel olarak bu tarz dolgu işlemlerinde hyalüronik asit kullanılır. Bu madde vücuda zarar vermez ve dolgu işlemlerinde kullanılması gereken özel bir maddedir. aslında vücudumuzda zaten bulunan ve bütün yaşamsal aktivitelerimizi sağlayan bir maddedir. Yaşlanma etkilerini geciktirmek ve daha dolgun ve daha belirgin vücut hatları kazanmak için estetik ve cerrahi operasyonlarda tercih edilir. Tekrar hatırlatalım ki bu tür operasyonlar için seçtiğiniz kliniğin güvenilir ve yetkin olması bu tür maddeler konusunda özenli davranılması gerektiği için de önemlidir.