Dudak Dolgusu Morluk Şişlik Yapar Mı, Tekrar Tekrar Yapılabilir Mi?

Dudak Dolgusu Morluk – Şişlik Yapar Mı, Kalıcı Mıdır?

Dudak dolgusu özellikle kadınların başvurduğu bir estetik uygulamadır. Yapısal olarak ince dudaklara sahip kişilerin tercih ettiği bir uygulama olan dudak dolgusu ile kadınlar kendilerini daha genç ve çekici hissederler. Dudak dolgusunda genellikle FDA onaylı sentetik ürünler kullanılır ve bu ürünler vücut için zararlı değillerdir. Dudaklara enjeksiyon uygulaması ile yapılan dudak dolgusunda kullanılan maddenin içeriğinde hiyalünorik asit vardır. Bu madde dudaklara dolgunluk sağlamanın yanında nemlilik de verir. İşlem öncesinde hastanın ağrı hissetmemesi için dudaklara lokal anestezik krem yada pomadlar uygulanır. Uygulama sonrası hastalarda genellikle hafif bir ödem oluşmaktadır. Dudak dolgusu morluk ve şişlik, çok hafif düzeyde yapabilir. İşlem sonrası hafif bir ödem oluşmaktadır. Bu morluk yada ödemler bir hafta, on günde geçer.

Dudak dolgusu morluk ve şişlik sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Dudak dolgusu oldukça kolay ve hızlı sonlanan bir uygulamadır. Ortalama 15 dakika içinde işlem tamamlanır. İşlem sonrası dudaklarda oluşabilecek ödem ve morlukları önlemek için hemen buz uygulaması yapılmalıdır. Hasta uygulamanın ardından dudaklara 2- 3 saat sıcak temas ettirmemelidir ki şişme ve morarmayı artırmasın. Yine işlemin uygulandığı gün dudaklara herhangi bir kozmetik ürün kullanılmamalıdır. Bunun dışında kişinin rutin hayatını aksatmayacak bir işlemdir.

Dudak dolgusu kalıcı mıdır?

Dudak dolgusu olarak kullanılan hiyalünorik asit kalıcı bir madde değildir. Zamanla kişinin biyolojik yapısına ve yaşam şekline göre vücudu dolgu maddelerini emer. Bunun için dudak dolgusu tekrarlanmalıdır. Dudaklardaki dolgunun etki süresi kişinin dudağına uygulanan dolgu maddesinin dozuna ve kalitesine bağlı olarak ortalama sekiz ay ile bir yıl arasında geçer.

Dudak dolgusu fiyatları

Dudak dolgusu fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bunun birçok nedeni vardır. Bunların başında uygulanacak maddenin kalitesi ve size bu işlemi uygulayacak olan uzmanın becerileri gelmektedir. Ancak estetik amaçlı yapılan işlemlerde öncelikle alanında uzman olan kişiler başvurmak gerekir. Aslında hiç bir yan etkisi olmayan dudak dolgusu merdiven altı denilen yerlerde yaptırıldığı taktirde işlem sonrası dudaklarda şekil bozukluğu, cilt enfeksiyonu, çiğneme bozuklukları, konuşma güçlükleri gibi pek çok sorunla karşılaşılabilir.