lazerle ben alımı işlemi bursa dr ümit çakır estetik ve güzellik

Lazerle Ben Aldırmak Tehlikeli Mi?

Benler özellikle yüz bölgesinde bazı insanlarda rahatsızlık yaratabiliyor. Ancak bu rahatsızlığa rağmen kişiler ameliyat korkusu ile benlerinden kurtulmaya yanaşmıyor. Bitkisel yöntemler de çoğunlukla işe yaramadığı için benlerden kurtulma amacıyla en çok başvurulan yöntem olarak geriye lazer kalıyor. Lazer denilince de birçok kişinin aklına lazerin iz bırakıp bırakmayacağı sorusu geliyor. Lazer benleri yüzeysel olarak alacağı için aslında pek etkili bir yöntem olarak tanımlanmasa da herhangi bir tehlikesi bulunmuyor.

Ben Alımı Lazerle Nasıl Yapılır?

Lazer sistemi cildinizden daha koyu bir renge sahip hücreleri etkiler. Bu nedenle de benlere etki etmektedir. Lazer uygulandığı zaman 130 derecelik bir ısı verir. Bu ısı nedeniyle de ciltteki koyu renge sahip olan hücreler olumsuz anda etkilenmeye başlar. Çünkü koyu renkler ısıyı daha çok çekmektedir. Isıyı çektikçe de koyu renkli yer tahriş olur ve bir süre sonra da bulunduğu yerden ayrılır. Böylece ben yerinden çıkartılmış olur ve altından cildin normal rengi ortaya çıkar.

Cilde Zarar Verir Mi?

Lazer ile benini aldırmak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği ise bu tedavinin cilde zarar verip vermediğidir. Hatta bazı söylentiler lazerin ciltte kansere neden olduğunu iddia etmektedir. Ancak bu iddianın aksine lazerle ben alımı cilde asla zarar vermez. Hatta lazer tedavisi bebeklerdeki rahatsızlıklarda da uygulanmaktadır. Damar beni adı verilen ben çeşitlerinde de lazer yaygın olarak kullanılır. Kılcal damarlar bacaklarda hem ağrıya hem de görünüm bozukluğuna neden olduğunda da yine lazer tedavisi kullanılmaktadır.

İz Kalma Durumu ve Ameliyat

Nevüs de adı verilen benler vücudunuzun birçok bölgesinde çıkabilir. Ancak kadınlara bakıldığında benlerin en çok yüzünde çıktığı görülüyor. Gebelikte ise benlerde daha da artış gözlemlenebiliyor. Başlangıçta kafaya takılmasa da benler daha fazla arttıkça estetik açıdan kötü bir görüntü veriyor. Yüzdeki benlerin alınması esnasında da bu nedenle iz kalmaması için lazer kullanılır ve bu lazer esnasında ve sonrasında hiçbir şekilde iz veya leke kalmamaktadır. Ancak bazı benlerde lazer işe yaramamakta ve bu yüzden de ameliyat gerekmektedir.